Vacheron Constantin Wprowadza Na Rynek Trzy Nowe Zegarki Métiers D ‚art Savoirs Enluminés

Vacheron Constantin od 260 lat zajmuje się promocją sztuki i rzemiosła, a teraz uruchomił trzy nowe prace, aby oddać hołd arcydziełom średniowiecznej sztuki ilustracji.
   Kolekcja Métiers d’Art Savoirs Enluminés jest inspirowana dziełem z XII wieku, Aberdeen Bestiary. Ten cenny rękopis znajduje się obecnie w bibliotece Uniwersytetu Aberdeen w Szkocji. Vacheron Constantin łączy oryginalne umiejętności zegarmistrzowskie z wykwintną sztuką i rzemiosłem, aby oddać hołd sztuce mikro-malowania i stworzyć unikalną metodę wyświetlania czasu.
Reinterpretacja niezwykłego kunsztu emaliowanego Każdy zegarek ozdobiony jest wizerunkiem zwierząt z bajki o zwierzętach z Aberdeen.
   „Koza” w bajkach o zwierzętach w Aberdeen jest patronem ziemi, o ciemnoniebieskim ciele i ostrych oczach, najwyraźniej obdarzonych niezwykłym osądem. {7000S / 000G-B002}.
   „Szmaragdowy ptak” w „Bajkach o zwierzętach Aberdeen” to delikatny ptak morski tuż przy wodzie. Bez względu na wiatr, mróz, deszcz lub śnieg zawsze przylega do morza, aby zbudować gniazdo, które jest symbolem spokoju i pokoju. 7000S / 000G-B003}.
   „Sęp” w „Bajkach o zwierzętach Aberdeena” jest posłańcem nieba. Dwa ptaki są zwrócone do siebie, ukazując znajomy wyraz w ich oczach, symbolizujący długowieczność. {7000S / 000G-B001}
Sztuka współpracy
Duży proces napełniania emalią otwartego ognia

Proces mikro-malowania wielkiej emalii genewskiej

Złota tarcza inspirowana pozłacanymi liśćmi na rękopisie

Tarcza emaliowana Métiers d’Art Savoirs Enluminés

1120 AT samozwijający się mechanizm, przypomnienie godzin końcowych, złoty wirnik z wzorem tkaniny

   Górna tarcza oparta jest na arcydziele Bajek zwierzęcych Aberdeen i jest wypalana w procesie Great Fire Enamel, który doskonale łączy sztukę mikro-malowania i technikę wypełniania szkliwa. Dolna tarcza jest ozdobiona gładkim, tłoczonym tekstem, który kontrastuje z delikatną tarczą o ziarnistej strukturze, przypominającą błyszczące złote liście. Z boku zegarka wygrawerowano imię bestii duchowej, oddając hołd sztuce kaligrafii. Przeciągający się wyświetlacz godziny jest napędzany samozwijającym się ultracienkim mechanizmem 1120 AT. Skala godzinowa przesuwa się od góry do dołu na tarczy, jakby oczy przesuwały się po stronach.
   Limitowana edycja 20 sztuk, każda z wygrawerowanym unikalnym numerem, jest wisienką na torcie z serii Métiersd’Art Vacherona Constantina.