Seiko Mianuje Nowego Prezesa I Dyrektora Generalnego

Amerykańska Seiko Corporation ogłosiła powołanie byłego starszego wiceprezesa Yosha Kawady na nowego prezesa i dyrektora generalnego z dniem 9 kwietnia. Kawada będzie również pełnił funkcję starszego wiceprezesa SEIKO Watch Corporation z siedzibą w Tokio w Japonii.

Kawada od 27 lat koncentruje się na firmach zegarmistrzowskich i odgrywa wiodącą rolę w sprzedaży i rozwoju produktów. „Mam zaszczyt pełnić funkcję prezesa i dyrektora generalnego Seiko Corporation”, powiedział Kawada. „Marka ma teraz bardzo dobry wpływ w Stanach Zjednoczonych. Planuję wdrożyć udaną strategię i nadal prowadzić firmę na pierwszej linii w branży zegarków.
Kawada zastępuje Kenji Hagiwara, który niedawno objął stanowisko dyrektora wykonawczego Tokyo Seiko Clock Co., Ltd.
„Szczerze doceniam zachętę i wsparcie, które otrzymałem podczas mojej kadencji jako prezesa Seiko Corporation” – powiedział Hagiwara. „Jestem bardzo dumny z tego, że odegrałem ważną rolę w znaczącym rozwoju firmy w ciągu ostatnich trzech lat. Myśląc o wartościach i pasji, poprowadzi amerykańską korporację Seiko do osiągnięcia większego dobrobytu w ciągu najbliższych kilku lat. ”